Yer Yatağı Mucizesi!

Yer Yatağı Mucizesi!

Bu sabah 7:30′da kalktım! Çok acaipti, zira gün aydınlanmıştı! Mars’ta uyansam daha az şaşırırdım herhalde.

14 aylık bebek annesi olarak, sabaha karşı “Beeaaa” sesiyle uyanmak, odaya girince yatağın parmaklıklarına tutunmuş mutsuz bir bebek bulmaya alışmışım. ”Noluyoruz?” diye telaşla Maya’nın odasına koştum. Bir hafta önce kullanmaya başladığımız yer yatağından çıkmış, yerde kendi kendine oynuyordu! Beni görünce “Aneeaaaahhh” diyerek bacaklarıma tutundu ve kocaman güldü! Hayatımın en güzel sabahlarından biriydi.

Yer yatağı ve yastıklar... Basit ve sade...

 

Bir hafta önce, Maya’nın kenarı parmaklıklı yatağını kaldırıp yer yatağı yaptık. Montesorri kitabında okumuştum bunu ve çok mantıklı gelmişti. Bebek odasının büyüklere değil, bebeklere göre düzenlenmesi gerektiğini yazıyordu. Yerde bir ayna, bebeğin göz hizasında basit bir resim gibi… Denemeye karar verdim.

Yatağın altına halı koyduk, yanlarına da yastıklar… Şimdi uykusu geldiğinde Maya ile odasına gidip kitap okuyoruz. Uykusu gelince kendi kendine yatağına girip battaniyesine sarılıyor. Üstünü örtüp odadan çıkıyorum.

Uyandığını belli ediyor zaten. Ya yatak keyfi yaparken ya da kendi kendine oynarken buluyorum içeri girdiğimde.

Maya kendi uyku kararını kendi veriyor ya, göğsü kabara kabara geziniyor gibi geliyor bana.

Yer yatakçı anne, Gizem Altın Nance

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>